Landsales

Katuste paigaldus

 

Aluskate

Trapets- ja kiviprofiilide puhul peaks kasutama aluskatet, mis takistab kondensvee imbumist katusealusesse konstruktisooni ja kaitseb sadevete eest ehituse kфigus. Aluskate kinnitatakse distantsliistuga sarika külge. Tähtis oleks, et aluskate ei oleks pingul, vaid vabalt. Harjal aluskate katkestatakse.

 

Roovitus

Katuseplaatide roovitusena kasutatakse 100x25mm ristlѕikega lauda (juhul kui sarikate samm <900mm). Täpsem roovisamm sõltub profiili valikust, katuse kaldest, koormustest. Roovitus naelutatakse aluskatet hoidva distantsliistu peale kuumtsingitud naeltega. Roovituse tegemisel tuleb arvestada võimalike läbiviikude (katuseluugid, ventilatsioonikorstnad jms) paigaldamist. Läbiviikude ja neelude kohta tuleks paigaldada täislaudis. Neeluplekid valmistatakse siledast plekist ja paigaldatakse enne katteplaatide paigaldamist. Vajadusel kasutada hiljem neelutihendit.

Roovituse samm sѕltub eelkѕige profiili valikust. Täpsemad joonised ja mõõdud profiilide paigaldusjuhendites.

 

Kinnitustarvikud

Kinnitamiseks kasutatakse tihendiga katusekruvisid. Kruvid keeratakse padruniga varustatud elektritrelliga. Katteplaadid kinnitatakse lainepõhjalt. Kruvide tavaline pikkus sellisel kinnitusel on 25-28mm. мlekatetes kasutatakse kas lühemaid kruvisid või parema tulemuse saamiseks tõmbneete. Kruvide kulu on ligikaudu 7 tk/m2 (selles sisaldub ka kulu harja-,otsa- jms plekkide kinnitamiseks). Plaadid kinnitatakse teineteise külge iga roovi kohalt või vähemalt 400 mm tagant.

 

Lisaplekid

Harjaplekid on kas siledad (mõõdud 150x150mm) või ümarad. Harjapleki ja profiili vahele paigaldatakse vastava profiili harjatihend. Harjatihend on vältimatu tuulises keskkonnas ja madalate kallete puhul. Harjaplekid kinnitatakse kruvidega iga laine pealt läbi tihendi. Kelpkatuste korral on ümaratele harjaplekkidele olemas Y-liited ja kelbaotsa spetsiaalsed tükid. Y-liide on tihtipeale otstarbekas teha kohapeal, kuna standartdetail ei pruugi kokku langeda tegeliku katuse kaldega.

 

Otsaplekid kinnitatakse otsalaua ja profiili külge kruvidega. Tähtis on jälgida aluskatte ѕiget paigaldust!

 

VÄRVIKAART

 

RR11 okkarohelin
RR20 valge
RR21 helehall
RR23 tumehall
RR24 helekollane
RR25 kollane
RR28 tumepunane
RR29 punane
RR30 beezh
RR31 pruun
RR32 tumepruun
RR33 must
RR34 helesinine
RR35 sinine
RR36 heleroheline
RR37 roheline

RR750 kivipunane

RR42 kuldne
RR43 vaskne
RR44 metalliksinine
 
You are here: Главная Tehnoloogia Katuste paigaldus